KONST / Litografier / Färglitografi 9478558
nr 947 8558
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), vinservering, 74/290, signerad, motivet: 42x54
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 9 mars 2015
kl 20:14:09
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund